Tak jsem slyšela, že nám nefungoval blog... A také jsem slyšela, že na jiné doméně se lépe pracuje. Takže prosím, Kaisu už tu nehledejte, zkuste spíše odkaz dole. Nebo pokud máte náladu, tak blog tak trochu o ničem ještě níže. Protože tady už to fungovat nejspíše nebude... Ne nejspíše, určitě nebude.

http://kaisa-fireflie.blogspot.cz/

http://lempi-lumi.blog.cz/

Plánuji - srpen

4. srpna 2013 v 13:02 | Kaisa |  Spoilery
Spoilery. Nutné zlo, pokud chcete ostatní navnadit na čtení něčeho tak podřadného jako je brak nepřátelské puberťačky, která se v několika minulých dnech stala trestně způsobilou za všechny své činy a v lázních má dokonce povoleno se pohybovat po areálu. Ano, představte si, že malému monstřátku je sladkých... No to vás nemusí zajímat, že ano. Pokud jste pozorně četli, tak většině z vás to bude naprosto jasné a já se nemusím k jednomu ze svých životních jubileí vracet. Skvělé, to máme za sebou.


Nejprve jsem vám chtěla oznámit, že jsem se rozhodla psát recenze na některé knihy, seriály a já nevím co ještě. Zatím jsem neměla na to dostatek času a hlavně jsem neměla rozhodnuto, jak to udělám. Očekávejte nějaký úvodní článek, a pak se to rozjede v plné parádě. Ale na podobné dobrůtky máme zatím času dost. Nejprve si to budu muset připravit, napsat všechno, nastavit na vydání a podobně. Neslibuji nic, ale tohle bych chtěla.
Z jiného soudku jsou zase deníčky, témata týdne a podobně. Já jsem si blog z tohoto důvodu vlastně nikdy nezřizovala, nikdy zřizovat nebudu a nemám to tak ani zde. Ano, tohle je jeden z mých... jakž takž funkčních blogů, abych pravdu řekla, jindy jsem se neobtěžovala s aktualizací informací, však koho to zajímalo, že ano. Nečekejte, že se budu vyjadřovat k tématu týdne na blogu, jelikož bych to asi opravdu neměla kam vměstnat. A na úvahy a podobné styly nejsem dostatečně způsobilá... A internetový deníček je pro mě pasé, takže tolik k tomu.
Ze soudku povídek vás možná potěším, možná ne... Rozhodně v nejbližší době plánuji napsat druhou kapitolu Na každý pád, dopsat Eraxonta a pak se uvidí, nějaká jednorázovka, pokud o knihu a podobně. Ale mám tu pro vás pár obrázků, na co se můžete těšit také. A já se těšila tak, že jsem zpatlala po sto letech grafiku, nebo si nechala udělat něco od nadaných umělců. Jsou to menší ukázky toho, na co se můžete v nejbližší době těšit...


Pohled na ní Phillipeho upoutal tak neskutečně, že pár tíživých sekund mohl jen tupě zírat s otevřenou pusou a naprázdno polykat chladivý vzduch. Nedalo se o ní totiž říci, že by se za ta léta nějak přílišně změnila, nebo dokonce zkrásněla, ale dokázala na sebe strhnout veškerou pozornost svým neobvyklým zjevem, vzezřením, ledovým uvažováním… A ještě když si vzpomněl na to, co dřímá uvnitř naprosto vyrovnané osobnosti, zachvěl se a bodlo ho u srdce. Vzpomínky se mu honily hlavou jako včelí roj, bzučely a připomínaly mu tak nejšťastnější období jeho života, kdy mohl tuhle nádhernou princeznu vlastnit. Ona k němu patřila, to mu bylo předem jasné, ale nepříznivé události je od sebe oddělily. A nyní tu stála. Stejná, dokonalá, výjimečná a nádherná.
Oproti tomu dívka nedávala najevo své okouzlení tím mladým chlapcem, co tam s andělským vzhledem postával. Neměla v tom prsty jenom jeho ohnivá povaha, ale také strach, co by na to mohla říct její milovaná rodina, přeci jenom už mu určitě našli tisíckráte vhodnější družku, než by kdykoliv mohla být ona. Je přeci monstrum, šíleně nebezpečná a nikdo s ní moc dlouho nevydržel… Jenom on. A to do chvíle, než se to stalo. A když si připomněla ten osudový okamžik ve svém životě, bolestně se jí stáhlo hrdlo, zachvělo se celé tělo a mnoho sebeovládání ji stálo, aby potlačila jednu ze svých přirozeností.

"Sian?"

(graphics by Nits)

Bílý povlak lidem dával,
Pod něžný baldachýn je brával,
Zpíval o charakteru a citech,
Povídal o světě, o břitech.
Nakonec umožnil jim volbu,
zda budou podobni tomu či onu,
zda poslouží tmě nebo světlu,
a oni věnovali zlo větru…
Ale zlého začalo býti moc,
Vichr začínal mít zlost,
Temné anděly povolal,
Spolu s nimi magii vyvolal,
A tak zrodily se,
A tak zhmotnily se,
Lidské neřesti.

Zachvátilo mě něco neuvěřitelného a to přesně ve chvíli, kdy se Kallovo mohutné upíří tělo natlačilo na mé a celou svojí vahou mě přitisklo ke stěně, která pod tím náporem dvou menších skalek mírně zapraskala, aniž by tomu někdo věnoval přílišnou pozornost. V očích toho upíra předemnou cosi žádostivě plálo, ale on nejprve hodně dlouhou dobu hleděl do mých karmínových duhovek, snad něco hledajíc, avšak já jsem to jeho romantické gesto brala spíše jako týrání mé maličkosti, protože hrana mého sebeovládání již dalece překračovala únosnou mez ve chvíli, kdy byl jen v mé přítomnosti. A tohle mě dostávalo do kolen, že jsem nedokázala ani logicky uvažovat a říci ne. Ta statická elektřina mezi námi prostě vyřadila z provozu můj mozek a tělo převzalo vládu nad všemi činy. Ruce zabloudily na rozvalitou hruď a chvilku jí zkoumaly, ale nakonec zakotvily za krkem a prsty se zapletly do neposedné čupřiny tmavých vlasů.

"Kalle," prodralo se mi skrz rty zoufale a s chraplavým podtónem, že i ten samet se ztrácel ve směsi touhy a divokého chtíče. Ať hledal v těch zrádných zracích cokoliv, tak v tuhle chvíli naprosto ztratil zábrany a s mírným zavrčením se vrhl na mé rty. Pokud jsem po jeho dotyku nemohla ovládat svoje tělo, tak jsem se nyní nacházela ve stavu, kdy by mě mohl kdokoliv přirovnat k loutce, jelikož jsem vůbec nebyla připravena na to, co bude následovat. Divoké výbuchy v místě, kde se jeho tělo otřelo o mé, elektrické výboje tam, kde se jeho neposedné ručky dotkly mé kůže a dravé steny ve chvíli, kdy jeho jazyk vklouzl do mých úst.

Volba padla a celá hala ztichla, nikdo se nesnažil nijak reagovat, Nebelvírský stůl kulil oči a Zmijozel něco nespokojeně chrčel. Celý Kruval zíral, učitelé a děti, dokonce ani všemocné Bradavice na něco takového nebyly připraveny, tohle byla podpásovka od kouzelného klobouku, který se snažil tiše něco našeptávat ruské slečně. Nevnímala, všechno ochromilo její smysly, nedokázala se zhluboka nadechnout, upřít někam svůj pohled na delší chvíli… Nečekala to, nechtěla to, ale nemohla s tím nic udělat. Běžely sekundy, minuty, hodiny, ale nikdo se nehnul, nikdo ji nedonutil vstát. Mlhavě si uvědomovala nějaké slova, co čepec šeptal, ale všechno šlo mimo ní. Upadla to neředěného šoku.

Během několika okamžiků se ale vzpamatovala ta slušnější část a začala tleskat, což byl signál k zahájení výborné večeře, kterou pro hosty a studenty připravil hrad. Freya se prudce nadechla a vstala, profesorka jí z hlavy sundala toho, kdo jí rozhodl o posledním ročníku jakožto studenta, a zamířila směrem ke stolu své nové koleje. Nedokázala tomu uvěřit, klopýtala tedy naprosto zmateně a ani si neuvědomila přítomnost rudého plamene na svém rameni. Až ve chvíli, kdy pár lidí šokovaně zalapalo po dechu, se vzpamatovala. Narovnala záda a hlavu naklonila mírně na stranu, aby zabránila rozšíření plamene na vlasy a podobné části těla, a nechala kůži na svém rameni zčervenat.

Tak co na to říkáte, moji drazí? Máme toho v plánu hodně, ale nevím, jak to všechno stihneme. Určitě by se tu v nejbližší době měla objevit nějaká kapitola, ale já stejně nic neslibuji, protože... No vždyť mě všichni znáte. Zapomněla jsem dokonce jméno hlavní postavy z Černobílé, což vypovídá o mém talentu všechno natahovat a přijít si i tak přepracovaně. No... Tenhle článek mě stál hodně úsilí, abych pravdu řekla, protože polovina obrázků nebyla připravená, úryvky jsem sekala z místa a ještě do toho tady v našich úžasných lázních dostala novou spolubydlící a novou návštěvu, kamarády mé sestry, kteří neskutečně moc milují 1D. Ach jo, tak se tu mějte krásně a u dalšího článku sbohem.

Kaisa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 4. srpna 2013 v 13:45 | Reagovat

Wau, hezký :)
Na recenze se těším, s tvým svérázným vyjadřováním a upřímností si myslím, že bys mi mohla dát tipy na dobré knihy :) Z připravovaného mě asi nejvíce zaujal Eraxonf a Lásky, intriky a děsy, je to zajímavý námět a ta grafika...no krásná :D

2 Milča Milča | Web | 5. srpna 2013 v 9:05 | Reagovat

Jinak mě nejvíce zaujaly:
Nedoknutelní = Hlavně kvůli té básni- je úžasná!!
Černobílá- Ta se mi líbí ze všeho nejvíce...
Jo a mezi Affs tě beru :D
P.S. Teď si jdu přečíst nějaké povídky :D

3 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 5. srpna 2013 v 15:13 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí  ta básnička u Nedotknutelných :-D Jako celý jeden příběh :-) Už se těším, až si přečtu nějaké tvé povídky ;-) (do Affs tě samozřejmě beru ;))

4 K K | Web | 5. srpna 2013 v 15:35 | Reagovat

Ta báseň je opravdu povedená. :) Ráda spřátelím!

5 blind-bitter-life blind-bitter-life | 5. srpna 2013 v 18:29 | Reagovat

Ahoj, po delší době jsem najela na tento můj starý blog a všimla jsem si, že ses chtěla spřátelit, tak chci pouze oznámit, že tot je můj neaktivní blog a bohužel jemu již nevěnuji pozornost z důvodu, že nemám tolik času na psaní. Tak jsme se přesunula na osobní blog, kde zveřejňuji častěji. Děkuji za pochopení ;).

6 Enaily Enaily | Web | 5. srpna 2013 v 22:17 | Reagovat

Nu, v prvom rade všetko najlepšie k sladkým... či skôr trpkým osemnástinám :D (vyber si ktoré z toho, to je na tebe či budú sladké alebo trpké). Ale ber to tak, noha naviac ti nenarástla, ani nemáš dve hlavy.. vlastne je to rovnaké ako predtým, len namiesto sedmičky tam máš dvojguľového snehuliaka :D (no dobre, jedla som veselú kašu ale chňapeme sa :))
Nu, dievča, máš toho dosť čo chceš urobiť. Som zvedavá, či ti to vyjde, lebo poznáš to, plány sa plánujú a blázni sa radujú :D (úprimne, mne moje plány ešte nikdy nevyšli :D)

7 Sillia Sillia | 7. srpna 2013 v 22:54 | Reagovat

Tak já se nejvíce asi těším na pokračování Na každý pád, Nedotknutelní a Lásky, intriky a děsy, zároveň si ráda počtu recenze a uvidím, co se líbí a nelíbí ostatním, respektive tobě, ale když tam budou v komentářích i názory ostatních... Ale máš toho dost, tak to tu budu "kontrolovat"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama